Reception

Telefontider: 

09:00-12:00 &

13:00-16:00

Tel: +46 8 635 60 00
Fax: +46 8 635 60 01
info@storkdrives.com

Postadress

DJ Stork Drives AB
Box 1158
SE-171 23 Solna

Godsadress och hämtlager

DJ Stork Drives AB
Solna Strandväg 120
SE-171 54 Solna

E-post: info@storkdrives.com
Order, e-post: order@storkdrives.com

Telefon: +46 8 635 60 00
Fax: +46 8 635 60 01

Kontorsadress
DJ Stork Drives AB
Solna Strandväg 116
SE-171 54 Solna

Besöksparkering: Kör förbi vår entré på Solna Strandväg 116 och fortsätt längs byggnaden, parkera sedan på första parkeringen runt hörnan vid lastkajen 120-122.

Lars Svensson
Manager Technical Sales
Tel: +46 8 635 60 22
lars.svensson@storkdrives.com

Topi Viitala
Product Manager (HaydonKerk)
Tel: +46 8 635 60 19
topi.viitala@storkdrives.com

 

Hanna Nyman
Inside Sales
Tel: +46 8 635 60 25
hanna.nyman@storkdrives.com

Olle Sköld
Application Engineer Systems
Tel: +46 8 635 60 16
olle.skold@storkdrives.com

Mathias Havborg
Inside Sales (Dunkermotoren)
Tel: +46 8 635 60 24
mathias.havborg@storkdrives.com

Johannes Östman
Inside Sales
Tel: +46 8 635 60 54
johannes.ostman@storkdrives.com

Henrik Hedlund
Manager Sales Admin. & Logistics
Tel: +46 8 635 60 21
henrik.hedlund@storkdrives.com

Mikael Grip
Assembly & Logistics
Tel: +46 8 635 60 12
mikael.grip@storkdrives.com

Sofia Söderberg
Marketing
Tel: +46 8 635 60 18
sofia.soderberg@storkdrives.com

Susanne Johansson
Finance Administrator
Tel: +46 8 635 60 00
susanne.johansson@storkdrives.se

Stefan Andersson
Manager Quality & IT
Tel: +46 8 635 60 20
stefan.andersson@storkdrives.com

Patrik Spong
CEO
Tel: +46 8 635 60 15
patrik.spong@storkdrives.com

Per Hasselby Nielsen
Key Account Manager
Direkt: +45 89 88 24 17
per.nielsen@storkdrives.com

Johanna Flacke
Assembly & Logistics
Tel: +46 8 635 60 26
johanna.flacke@storkdrives.com

E-post: info@storkdrives.com
Order, e-post: order@storkdrives.com

Telefon: +47 61 99 30 01

Kontorsadress
DJ Stork Drives AS
Garverivegen 6
NO-2740 Roa

Arve Stensrud
Sales Manager Norway
Mobil: +47 94 00 29 90
arve.stensrud@storkdrives.com

E-post: info@storkdrives.com
Order, e-post: order@storkdrives.com

Telefon: +358 45 11 06 433

Kontorsadress
DJ Stork Drives OY
Mäenalantie 773
FI-242 60 Salo

Jyrki Leinonen
Sales Manager Finland
Tel: +358 45 11 06 433
jyrki.leinonen@storkdrives.fi

 

E-post: info@storkdrives.com
Order, e-post: order@storkdrives.com

Telefon: +45 89 88 24 16/17

Kontorsadress
DJ Stork Drives ApS
Naverland 2, 10.
DK-2600 Glostrup

Ulrik Eriksen
Sales Manager Denmark
Mobil: +45 53 53 50 51
Direkt: +45 89 88 24 16
ulrik.eriksen@storkdrives.dk

Per Hasselby Nielsen
Key Account Manager
Mobil: +45 40 59 15 52
Direkt: +45 89 88 24 17
per.nielsen@storkdrives.com